• P.tesi-Cuma: 08:00-18:00
 • +90224 261 33 33
 • ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishTurkish
 • Teknik Tekstil Makineleri

  İğneleme Tesisleri ( Needle Punching Lines )

  Polyester , PP ve benzeri Elyaflardan  keçe , otomotiv akustiği ve izolasyonu , izolasyon , asfalt altları , tünel içleri , bitüm keçeleri , temizlik bezleri , suni deri altları üretimlerinde kullanılan dokusuz yüzeylerin üretilmesinde kullanılır.

  Spunlace Tesisleri ( Su Jeti İğneleme Tesisleri )

  Polyester , PP , viskon , selüloz elyaflardan yapılan dokusuz yüzey tülbentlerinin  basınçlı su jetleri ile elyaf tutturma işlemlerini yapıldı keçe tesisleri.
  Suni deri altı , ıslak mendil , otomotiv izolasyonu , temizlik bezi , özel kurulama havluları , kurulama kağıtları …vb ürünlerin keçeleri/kumaşları üretilir.

  WetLAid : Aynı Tekniğe ek olarak ıslak serim Selüloz ve Viskon ile biyolojik olarak eriyen ve suda çözünen  ( biodegradable , flushable ) ürünler de üretilebilir.

  Spunbond Üretim Tesisleri

  PP chipsler ertilere oluşturan sonsuz elyaftan üretilen dokusuz yüzeylerdir . SS , SMS , SMMS , SSMMS konfigürasyolarında kurulum yapılır.
  Kadın pedleri , çocuk bezleri , ambalaj , endüstriyel , elbise askı kılıfı , fuar torbası …. Vb. ürünlerin yapımında kullanılır.

  Termobond Üretim Tesisleri

  Polyester elyaf ve türevlerinden oluşan dokusuz yüzey tülbentlerinin Isı ile birleştirip üretim yapan tesislerdir.
  Kadın pedleri ve çocuk bezlerinde ADL dokusunu üretirler . Mobilya , yatak ,  beyaz eşya ve benzeri sektörlerde izolasyon ve  dolgu geri dönüşüm keçelerin de üretimi bu methodlarla olur.

  Polyester Spunbond Tesisleri

  Chips halindeki polyesteri eritip sonsuz filamentinden dokusuz yüzey oluşturan tesislerdir.
  Su izolasyonu için kullanılan bitum malzemesi içinde keçe olarak ve asfalt altlarında mukavemet ve direnaj kolaylığı olarak kullanılır.

  Cam Elyaf Tülbent ve Keçe Tesisleri

  Klima Filtrasyonu , endistriyel filtrasyon  , Hepa Fitre ve ısı ve elektrik yalıtım işlerinde kullanılan ince cam tülbentlerin üretim tesisleridir.
  Türkiye’de üretimi yoktur , yoğun miktarda kullanımı ve ithalatı vardır.

  Polyester Film Üretim Hatları

  Poleyster ve türevi chipsler eritilerek endüstriyel , hijyenik ve gıda sektöründe kullanılan film üreten tesisler.
  Nefes Alan ve almayan Hijyenik filmler , kadın bağı ve çocuk bezleri için , bantlar , streç filmler , gıda ambalaj film üretim hatları.

  Meltblown Üretim Tesisleri

  PP chipslerden özel bir üretim ve çekim methodu ile eritilip hava bıçağı yolu ile kesilerek elyaf formuna getirilip oluşturulan dokusuz yüzeyler.
  Hijyenik filtreler , maskeler , hijyenik kıyafetler , kan emici , yağ emici pedler  , endüstriyel temizlik bezleri üretilen dokusuz yüzey ve kumaşları üretir.

  Kaplama , Laminasyon Tesisleri

  Teknik tekstil dokusuz yüzey kumaşların diğer film ve benzeri yüzeyler ile lamine edilmesini yada değişik kimyasal ürünler ile kaplanıp farklı kullanım amaçları için fonksiyonel hale getirilmesi için kullanılan tesislerdir.

        Halı altlarında kaymaz taban yapımı , otomotiv izolasyonu PE kaplama ( powder scattering ) , PU kaplama , Köpük kaplama ….vb.